Bezpłatne szkoły rodzenia

Kobieta w ciąży trzyma ręce na brzuchu
Autor: m.st. Warszawa

Celem programu jest przygotowanie kobiet w ciąży do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Szkoły rodzenia funkcjonują zgodnie z zadaniem szerzenia oświaty zdrowotnej dla rodziców w zakresie przebiegu ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem, jak również psychofizycznego przygotowania do zadania jakim jest poród.

Program jest skierowany do kobiet w ciąży, które zgłoszą chęć uczestniczenia w zajęciach u wybranego realizatora programu, z którym m.st. Warszawa zawarło stosowną umowę.

W programie mogą wziąć udział kobiety w ciąży, zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy - płacące podatki w Warszawie, albo zameldowane w Warszawie na stałe lub czasowo i podopieczne domów matki i dziecka finansowane przez miasto.

Bezpłatne szkoły rodzenia

Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki SPZO

Klinika Położnictwa i Ginekologii

ul. Cegłowska 80, 01-809 Warszawa

poniedziałek czwartek w godz. 17-19

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego sp. z o.o.

al. Solidarności 67

03-401 Warszawa

poniedziałek – piątek w godz. 18-20, sobota niedziela w godz. 10-14

Szpital Ginekologiczno-Położniczy „Inflancka” SPZOZ im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej”

ul. Inflancka 6

00-189 Warszawa

poniedziałek – piątek w godz. 16-21, sobota – niedziela w godz. 10-21

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

ul. Madalińskiego 25

02-544 Warszawa

poniedziałek – piątek w godz. 15-21

Szkoła rodzenia „Zosieńka”

  • ul. Żelazna 90

poniedziałek – piątek w godz. 18-21, sobota w godz. 10-13 i 14-17, niedziela w godz. 14-17

  • ul. Żelazna 69a/28

poniedziałek – czwartek w godz. 18-21

  • ul. Nowolipki 21/114

poniedziałek w godz. 18-21, wtorek – czwartek w godz. 15-18

  • ul. Drzeworytników 1

poniedziałek – czwartek w godz. 18-21

  • Grzybowska 4 lok. 110

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 17-20, środa w godz. 18.30-21.30, sobota w godz. 15-18

  • ul. Hirszfelda 11

poniedziałek, czwartek w godz. 18.30-21

  • al. Prymasa 1000-lecia 145/149

poniedziałek, środa w godz. 18-21

  • ul. Emilii Plater 25 lok. 4

czwartek i piątek w godz. 18-21, sobota i niedziela w godz. 10-13 i 15-18

  • ul. Śląska 10

wtorek – czwartek w godz. 18.30-21.30, sobota – niedziela w godz. 10-13

  • ul. Odkryta 64

poniedziałek w godz. 18-21

  • ul. Tarnowiecka 48

poniedziałek, środa i czwartek w godz. 18-21

  • ul. Tarnowiecka 4

poniedziałek i środa w godz. 17.30-20.30

 

Szpital Solec sp. z o.o. 

Przychodnia przyszpitalna

ul. Solec 93

00-382 Warszawa

poniedziałek – czwartek w godz. 16-20, sobota w godz. 10-12

SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy

  • Przychodnia, ul. Powstańców Śląskich 19

poniedziałek – piątek w godz. 18-20

  • Przychodnia, ul. Cegielniana 8

poniedziałek – piątek w godz. 18-20

SZPZLO Warszawa-Ochota

ul. Szczęśliwicka 36

02-353 Warszawa

wtorek i czwartek w godz. 17-19

SZPZLO Warszawa Praga-Południe

Przychodnia, ul. Ostrołęcka 4

poniedziałek – czwartek w godz. 18-19.30

SPZOZ Warszawa-Ursynów

Przychodnia, ul. Na Uboczu 5

poniedziałek – piątek w godz. 17.30-20.45 , sobota w godz. 10-13.30

SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście

Przychodnia Specjalistyczna dla Dzieci i Młodzieży

ul. Szlenkierów 10

wtorek w godz. 16-20

SPZZLO Warszawa-Żoliborz

Przychodnia specjalistyczna

ul. Elbląska 35

wtorek – czwartek w godz. 17-20

Uniweryteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwerytetu Medycznego

pl. Starynkiewicza 1/3

wtorek i czwartek w godz. 17-18.30

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Witolda Orłowskiego CMKP

ul. Czerniakowska 231

poniedziałek – piątek w godz. 16-21

 

Instytut Matki i Dziecka

ul. Kasprzaka 17A

poniedziałek, czwartek, piątek w godz. 17.30-19; wtorek i środa w godz. 18-20

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej

ul. Karowa 2

wtorek i czwartek w godz. 16-18

Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie

ul. Wołoska 137

poniedziałek – piątek w godz. 18-20

JBM Grupa Medyczna

ul. Sarmacka 10C lok. B

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

Centrum Medyczne Platany

ul. Ryżowa 44

poniedziałek – piątek w godz. 7.30-20, sobota w godz. 7.30-13

Zakład Medyczny „KAAR-MED”

ul. Przemyska 11A

poniedziałek – piątek w godz. 16-20, sobota – niedziela w godz. 10-14

PTHU Alicja Zalewska

Szkoła rodzenia „Oleńka”

 ul. gen. Bora-Komorowskiego 56C lokal U13

poniedziałek – piątek w godz. 17-21, sobota – niedziela w godz. 10-15

Instytut Psychosomatyczny

ul. Mokotowska 3 lok. 6

poniedziałek i środa w godz. 17.30-20.30, wtorek, czwartek, piątek w godz. 17.30-19, sobota w godz. 10.30-12

Centrum Medyczne Corten Medic Tomasz Sikora

  • ul. Pasaż Ursynowski 9

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

  • ul. Modzelewskiego 58

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

Centrum Medyczne Puławska Sp. z o.o.

  • ul. Berensona 8d

poniedziałe i wtorek w godz. 9-12, sobota w godz. 15-18

  • ul. Malborska 39

czwartek w godz. 15-17

  • ul. Wybrzeże Gdyńskie 4

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

  • ul. Ciszewskiego 15

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

  • Kobielska 23

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

  • ul. Kościuszki 14

poniedziałek – piątek w godz. 8-18

ul. Klimczaka 1

Centrum Medyczne Białołęka

ul. Skarbka z Gór 142

poniedziałek – piątek w godz. 8-20

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny

ul. Żwirki i Wigury 63A

wtorek i środa w godz. 17-21

Centrum Medyczne Vital

ul. Kwatery Głównej 56

poniedziałek – piątek w godz. 8-18