null

Szczepienia przeciw grypie dla dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród dzieci.

Aby skorzystać z programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci dziecko musi spełniać następujące warunki:

  • być mieszkańcem m.st. Warszawy,
  • mieści się w przedziale wiekowym 6.-60. miesiąc życia (wiek potwierdzony będzie na podstawie numeru PESEL).

W przypadku dzieci wcześniej nieszczepionych przeciw grypie konieczne jest podanie drugiej dawki szczepionki po ok. 4 tyg. od podania pierwszej dawki. W ramach programu finansowane są obie dawki.

Jeżeli dziecko korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z wymienionych przychodni, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz wykonanie szczepienie.

W przypadku, jeśli dziecko nie należy do podstawowej opieki zdrowotnej na ww. liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy się zgłosić do jednej z wybranych placówek z ww. listy. 

Opiekun prawny zgłaszający się do szczepienia zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu tożsamości.

Dziecko przebywa w gabinecie zabiegowym z rodzicami/opiekunami przez cały czas przygotowania szczepionki i podczas podawania szczepionki. Rodzice/opiekunowie pozostają z dzieckiem na terenie placówki przez ok. 30 min po wykonaniu szczepienia, w celu obserwacji zachowania pod kątem wystąpienia odczynu poszczepiennego.

W przypadku korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z przychodni wymienionych na poniższej liście, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz wykonanie szczepienie. W przypadku jeżeli przynależy się do innej przychodni, niż wskazane na ww. liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy się zgłosić do wybranej placówki z ww. listy, która w ramach możliwości może wykonać szczepienie.

W chwili obecnej prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią w celu potwierdzenia dostępności szczepionek.

Pliki do ściągnięcia

 

  1. Lista placówek realizujących program (plik: dzielnice_realizatorzy_grypa_dzieci.pdf, rozmiar pliku: 182.63 KB)

Uchwała Rady m.st. Warszawy