null

Dzień Zdrowia Seniora – bezpłatne badania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.11.2022 10:00 - 25.11.2022 15:00
dwoje seniorów kobieta i mężczyzna, kobieta obejmuje mężczyznę stoi za nim, twarze skierowane w obiektyw

W najbliższy piątek, 25 listopada, zapraszamy starszych mieszkańców dzielnicy do udziału w Dniu Zdrowia Seniora. To wspólna inicjatywa Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz ursynowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W budynku urzędu oraz w mobilnych gabinetach ustawionych na parkingu będzie można wykonać wiele bezpłatnych badań czy zaszczepić się przeciwko grypie i COVID-19. Zapraszamy w godz. 10.00 – 15.00.

Podczas wydarzenia ursynowscy seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań serca i układu krążenia, sprawdzić gęstość kości czy pojemność płuc, a także zbadać słuch. Te badania będą wykonywane w mobilnych gabinetach ustawionych na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

W sali 136, na I piętrze odbywać się będą badania poziomu ciśnienia, cukru, kwasu moczowego, pomiary wzrostu i wagi oraz szczepienia przeciwko grypie i COVID-19. Specjaliści SP ZOZ Ursynów udzielą informacji i porad na temat aktualnych programów prozdrowotnych, zapisów do lekarzy oraz zdrowego stylu życia.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, że o zdrowie zawsze warto dbać. Dlatego postanowiliśmy ułatwić to ursynowskim seniorom. Chcemy aby w jednym miejscu mogli bezpłatnie wykonać szereg badań i porozmawiać z ekspertami o realizowanych programach prozdrowotnych – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. - Wierzę, że w obecnym trudnym czasie, kiedy wszyscy jeszcze bardziej doceniamy jak ważne jest zdrowie i dobra kondycja, ta inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Ursynowa – dodaje.

Dzień Zdrowia Seniora będzie wydarzeniem towarzyszącym w ramach Ursynowskiego Tygodnia Seniora.