null

Akcja Krwiodawstwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2023 09:00 - 01.06.2023 13:00
Domu Kultury KADR, Wincentego Rzymowskiego 32

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu - każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia oddając zaledwie 450 ml krwi.

Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski serdecznie zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa, która odbędzie się 1 czerwca w godz. 9.00-13.00 w Domu Kultury KADR przy ul. Wincentego Rzymowskiego 32.

Dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie zbiórek krwi. Czas wakacji jest okresem, podczas którego częściej niż w innych porach roku dochodzi do niebezpiecznych wypadków, a tym samym w szpitalach wzrasta zapotrzebowanie na krew. Należy przy tym pamiętać, że w związku z sezonem urlopowym aktywność krwiodawców również spada. Wszystko to powoduje, że w całej Polsce niepokojąco maleją zapasy krwi.

Wydarzenie organizowane jest przez Klub HDK PCK S.R.O. Warszawa, Urząd Dzielnicy Mokotów oraz Dom Kultury Kadr.