null

1 października Kampania na Rzecz Walki z Rakiem Piersi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2022 - 31.10.2022
różowa wstążka

Kolejny raz z rzędu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie podświetlony różowym światłem, by zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest profilaktyka i pokonanie raka piersi.

Październik to szczególny miesiąc. To czas, w którym cały świat skupia się na walce z rakiem piersi. 1 października rusza Kampania na Rzecz Walki z Rakiem Piersi, której celem jest nie tylko wspieranie badań nad wynalezieniem leku na raka piersi, ale także poprawa jakości opieki medycznej nad chorymi oraz upowszechnianie wiedzy na temat tego nowotworu  tak, by mógł on być wcześniej wykrywany i szybciej leczony.

Nowotwór piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%). Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. Szczyt zachorowań na raka piersi występuje u kobiet w wieku 50-69 lat. Czas gra ogromną rolę – nowotwór wcześnie rozpoznany daje szansę na całkowite wyleczenie. W związku z rosnącą liczbą kobiet umierających każdego roku z powodu raka należy uświadamiać jak ważna jest profilaktyka.

Kobieto zadbaj o swoje zdrowie!